AKWARELE – Michalina Derlicka

AKWARELE - Michalina Derlicka

AKWARELE – Michalina Derlicka

8 kwietnia 2016 r. w naszej Galerii „PeKaP” odbyła się pierwsza indywidualna wystawa Michaliny Derlickiej pt. „AKWARELE”. Wszystkie są „świeże”, tegoroczne, namalowane z rozmachem charakterystycznym dla autorki.

Michalina Derlicka: z wykształcenia etnograf, a także instruktor jeździectwa i właścicielka pensjonatu dla koni „Stajnia Derłówka”. Maluje od …zawsze. Od 2009 r. związana z Kołem Plastyka Amatora „Graffito” przy WOK Hutnik. Od 2013 r. członkini Grupy „SIEDEM” i Stowarzyszenia „FormAT”.

Bierze udział w plenerach malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie „FormAT” jak również Starostwo Powiatowe. Maluje głownie w technice akwarelowej i olejnej. Tematem przewodnim w pracach Michaliny są konie, zwierzęta i ptactwo oraz pejzaż.
To pierwsza wystawa indywidualna Michaliny Derlickiej.

 „Michalina Derlicka – Miśka prezentuje bardzo ciekawe malarstwo. Ciepła, charakterystyczna kolorystyka, różnorodna tematyka obrazów przyciąga uwagę. Odważna, szybka, zdecydowana – taka jest na co dzień i w swoim malarstwie. Jest bardzo koleżeńska, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, ma bardzo duży talent. Wielką pasją Misi są konie. Pracuje z tymi pięknymi, mądrymi i wspaniałymi zwierzętami. Konie właśnie są najpiękniejsze w Jej obrazach.Misia maluje z właściwym dla siebie rozmachem, angażując całą swoją duszę i miłość do koni. Koniecznie obejrzyjcie obrazy Misi, są tego warte.” – Ewa Budzyńska

Podziękowania dla: DLXERO z druk folderów, Andrzeja Talewicza za zdjęcia z wernisażu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress