„AZJA – MIGAWKI Z ŻYCIA”

Azja - migawki z życia

Azja – migawki z życia

„AZJA – MIGAWKI Z ŻYCIA”

9 września 2015 r. w Galerii Sztuki „PeKaP” odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej wystawy fotografii Roberta Dominowskiego pt. „Azja – migawki z życia”. Tak o wystawie napisał autor:

– „Prezentowane na niniejszej wystawie zdjęcia pochodzą z moich wyjazdów do krajów azjatyckich – do Chin w 2007 roku oraz do Kambodży, Tajlandii i Wietnamu w 2014 roku. Podczas tych podróży obserwowałem i starałem się uchwycić życie codzienne mieszkańców, czego efektem są będące przedmiotem tej wystawy prace. Bohaterami moich zdjęć są zwykli ludzie podczas wykonywania swoich codziennych zajęć- np. szewc czy fryzjer w trakcie pracy, kobiety malujące wazony, pracownice fabryki produkującej żołnierzy chińskiej armii terakotowej, dzieci w drodze do szkoły oraz dzieci bawiące się w miejscach zabytkowych, takich jak Angkor Wat.
Istotnym elementem wystawy są również portrety- zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.”

Stowarzyszenie „FormAT” już dziś planuje kolejną wystawę fotografii autora. Obecna potrwa do 11 października 2015 r.

Robert Dominowski o sobie:

Urodziłem się w 1957 roku w Wyszkowie. Z zawodu jestem lekarzem gastroenterologiem, od ponad 20 lat związanym zawodowo ze szpitalem w Wyszkowie.
Fotografia była moją pasją od wczesnego dzieciństwa. Początkowo analogowa – czarno-biała, potem slajdy, a ostatnio fotografia cyfrowa. Tak więc od blisko 50 lat nie rozstaję się z aparatem fotograficznym.
Podczas licznych podróży po Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii wykonywałem zarówno portrety, jak i zdjęcia dokumentujące życie codzienne mieszkańców tamtych regionów świata. Oprócz fotografii podróżniczej moją pasją jest również fotografia przyrodnicza. Od 2011 roku jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wystawa cieszyła się dużą popularnością po wernisażu, min. Galerię odwiedzili koledzy lekarze z naszego miejskiego szpitala i przychodni Medikal, a także klasa III TOT z wychowawczynią B. Pikorą.


Warning: Undefined array key "preview" in /home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/arscode-social-slider.php on line 57

Facebook

/home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/fblb_slider.php on line 41
false" data-header="
Warning: Undefined array key "ShowHeader" in /home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/fblb_slider.php on line 41
false">
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress