Nadbużańskie Meandry – rajd i plener fotograficzny

Nadbużańskie MeandryNadbużańskie Meandry… Piękna pogoda towarzyszyła nam od rana. Na starcie rajdu (skwer Jana Pawła II) stawiło się ponad 20 osób. Rozdaliśmy kamizelki odblaskowe z logo naszego Stowarzyszenia.  O godzinie 10  rowerzyści  ruszyli na II wiosenny Rajd Rowerowy połączony z Plenerem Fotograficznym, pod hasłem “Nadbużańskie Meandry”. Przewodnikiem rajdu był Jurek Sitek (ceniony, doświadczony przewodnik i wychowawca, harcerz, znana wyszkowska postać, przyjaciel Stowarzyszenia. Zob. artykuł „Jurek Sitek człowiek z pasją”), który zaplanował trasę rajdu – bardzo krętą i malowniczą.

Przebiegała wzdłuż brzegu rzeki Bug, w bardzo zróżnicowanym terenie: dróżki, ścieżki, piachy, łąki, górki i pagórki, przeprawy przez strumyki… Pierwszy postój z punktem widokowym był zlokalizowany przy przeprawie promowej miedzy Kamieńczykiem, a Brańszczykiem. W tym miejscu dołączyła do nas ośmio osobowa grupa sympatycznych młodych ludzi z Brańszczyka na czele z panią dyrektor Domu Kultury w Brańszczyku, panią Marylą Puścian.

          W sumie rowerzyści przejechali 40 km. Pomimo zmęczenia byli  bardzo zadowoleni z przebiegu wycieczki.  Na zakończenie rajdu miało być ognisko i pieczone kiełbaski w “Argoturystyce u Kaflika”. Na miejscu okazało się, iż Justyna i Grzegorz Kaflik przyjęli uczestników miłą niespodzianką – gorącym żurkiem i pysznym chlebem z ziarnami na zakwasie z własnych wypieków. Była gorąca herbata, ognisko, kiełbaski i miła, ciepła atmosfera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. To był bardzo udany rajd :)

        Podsumowaniem Rajdu zorganizowanego przez Stowarzyszenie “FormAT” ,w którym uczestniczyło ponad 30 osób,  jest II Konkurs Fotograficzny – “Nadbużańskie Meandry ”. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczestników niedzielnego spotkania w Brańszczyku. Nagrody ufundował Salon Rowerowy “BIKES JOYS” mieszczący się przy ul. 1 A.W.P.58 w Wyszkowie, jest o co powalczyć ;).

Zobaczcie odnośnik “Konkurs”.

Film z rajdu :)

Trasa rajdu:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress