„Przestrzeń i ruch” – Marek Strójwąs

"Przestrzeń i ruch"

„Przestrzeń i ruch”

„Przestrzeń i ruch”

Marek Strójwąs jest rodowitym Pruszkowianinem. Z wykształcenia oficer artylerii Wojska Polskiego, z zamiłowania artysta od najmłodszych lat oddany sztukom pięknym, które po pożegnaniu munduru stały się jogo pasją i treścią życia.

Od 2005 r. członek Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków – osiem lat działa w zarządzie. Od 2013 r. członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a od 2016r. także członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich.

Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową, korzystając z szerokiego wachlarza środków artystycznego wyrazu. Najczęściej jednak sięga po pastele suche, które ukochał szczególnie.

Za swoją działalność artystyczną oraz na rzecz propagowania kultury, został wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony, w tym dyplom uznania od Marszałka województwa Mazowieckiego.

„Marek Strójwąs od wielu lat zajmuje się tworzeniem prac plastycznych. W rysunku wykazuje wielką sprawność manualną, wyczucie proporcji, a także znakomite operowanie walorem. Dzięki temu jego rysunki realistyczne, inwentaryzacyjnie perfekcyjne, pozwalają „portretować” ludzi, wizerunek zaś nasycać nutą własnej interpretacji. Marek Strójwąs jest bardzo dobrym pastelistą. Kredką operuje ze swobodą i wielkim wyczuciem koloru, wykorzystuje z rozwagą gramaturę papieru, a podobrazie dostosowuje do zamierzeń artystycznych finalizujących obraz.  Jego obrazy olejne cechuje ta sama dyscyplina, dociekliwością i konsekwencja użytych środków wyrazu. Wielokrotnie powtarza: światłocień, przestrzeń i ruch. To jego credo artystyczne.” – Ryszard Sekuła, Profesor ASP w Warszawie

Z jego dokonaniami artystycznymi można zapoznać się na blogu zatytułowanym „Malowanie i rysowanie to moja życiowa pasja”: www.rokoko5.netgaleria.pl , adres e-mail:  marstroj5@gmail.com
Relacje z wernisażu okiem gości:
Leonarda Łuczaka : https://leo48.flog.pl/wpis/10884421#w
Wiesława Czapskiego: http://owyszkowie.blox.pl/html

Serdecznie zapraszamy :)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress