Skansen Kuligów

Skansen Kuligów

Kliknij, aby powiększyć

Skansen w Kuligowie to pewne wyzwanie dla rowerzystów (miejscowość jest oddalona od Wyszkowa o ponad 30 km), ale i raj dla fotografów. Mogliśmy tego doświadczyć podczas kolejnej wyprawy rowerowo-fotograficznej zorganizowanej przez Stowarzyszenie FormAT. Odbyła się ona w upalny dzień, 27 VII. Warto było!

„Kuligów to malownicza wieś położona nad rozlewiskiem Bugu. Na tych pięknych terenach powstał Skansen, który przenosi w dawne czasy. Dla gości udostępniono przydrożną kuźnię, wiejską chatę, spichlerz, stodołę, oborę, dworek drobnoszlachecki oraz wozownię.„

„…Zapach siana, chłód panujący w stodole, starodawne przyrządy, okazałe wozy, stylowe rzeźby, smak wiejskiego jadła… to i wiele więcej można zobaczyć, poczuć i zasmakować w kuligowskim Skansenie…”.

Rowerowa podróż do skansenu wiodła przez bardzo malownicze tereny: Młynarze, Słopsk, Dreszew, Marianów, Kowalicha, Józefów. Upał doskwierał, ale piękne widoki rekompensowały wysiłek. Już na miejscu miło się gawędziło z właścicielem skansenu. Ilość zebranych przez niego eksponatów zadziwiła nas. Byliśmy pełni podziwu. Miejsce jest naprawdę warte odwiedzenia.

W powrotnej drodze towarzyszyły nam odgłosy zbliżającej się burzy, ale ominęła nas, nie zmokliśmy. Chłodził nas mokry asfalt i duże kałuże, które pozostały po deszczu, który padał, gdy nas jeszcze tam nie było.

Skansen w Kuligowie został zdobyty. Czekamy na następne atrakcje przygotowane w ramach projektu „Razem na rowerze i plenerze: kulturalnie, aktywnie, lokalnie”.

Beata Glinka

Fundusz Inicjatyw ObywatelskichCykliczne wycieczki „Wyszków i okolice” są częścią projektu „Razem na rowerze i plenerze: kulturalnie, aktywnie, lokalnie” jaki od lipca do grudnia realizuje Stowarzyszenie „FormAT „ i jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.


Warning: Undefined array key "preview" in /home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/arscode-social-slider.php on line 57

Facebook

/home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/fblb_slider.php on line 41
false" data-header="
Warning: Undefined array key "ShowHeader" in /home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/fblb_slider.php on line 41
false">
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress