„TRZY SPOJRZENIA”
10 lipca 2015 r w Galerii „PeKaP” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa amatorskiego pt. „Trzy spojrzenia”. Autorami prac są: Anieszka Sawko, Monika Studniarz i Andrzej Łada. Wszyscy malarze amatorzy poznali się w kole plastycznym „Graffito” prowadzonym przez A. J. Karpińskiego w WOK „Hutnik”.
Wernisaż rozpoczął się mocnym uderzeniem zespołu „Syjon WWY”, gdzie liderem jest Małgorzata Czajkowska. Ożywione rozmowy o sztuce, przyjazny nastrój i pyszne ciasta … było miło i sympatycznie.
Autorzy prezentują prace wykonane różnymi technikami: pastele, akryl i olej. Tematem są zwierzęta, pejzaże i martwa natura.
Agnieszka Sawko swoje poczynania malarskie zaczynała w grupie „Graffito” prowadzonej przez Adama J. Karpińskiego w domu kultury „Hutnik”. Jest członkiem grupy „7” i stowarzyszenia „Format”. Wzięła udział w dwóch plenerach malarskich w 2014 roku.
-Najbardziej lubię malować farbami olejnymi, cieszę się z każdego nowego obrazu. Zabawne jest to, że zawsze ten ostatni wydaje mi się być tym najlepszym.
Monika Studniarz: „Spotkania w kole plastycznym „Graffito” pod kierunkiem A. J. Karpińskiego dały mi możliwość wyrażania siebie poprzez twórczość. Chęć wypowiedzenia się, powiększająca się wraz z poznawaniem świata poprzez podróże, spotkanych ludzi znalazła ujście w udoskonalaniu się w różnych technikach, takich jak: rysunek, pastele, malowanie olejem. Na płótnach namalowałam martwą naturę oraz postacie, a także inspiracje z fotografii z okolic Wyszkowa.”
Andrzej Łada: „W szkole podstawowej i na różnych koloniach okazywałem się być najlepszym ilustratorem jakiś gazetek ściennych, potem na długo zapomniałem o swoich tzw. talentach plastycznych ,bo w wieku nastoletnim moją pasją było konstruowanie modeli samolotów, latawców itp. Przyszła też wielka miłość do muzyki którą w postaci grania na perkusji uprawiałem wiele lat. Teraz w wieku 50+ spróbowałem coś sobie pomalować i okazało się że daje mi to wielką frajdę i mam ciągle niedosyt tej pasji, bo muszę ją dzielić, niestety z prozą życia codziennego czyli zarabianiem na życie w bardzo mało artystycznym zawodzie.”
Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w wydarzeniu oraz Galerii PeKaP i pani Agnieszce Długołęckiej za umożliwienie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy WOK „Hutnik” za plakaty i foldery. Czujemy się zaszczyceni, pomimo specyficznej scenerii poczekalni (trwa remont).
Autorzy / AD
Wystawę można oglądać do końca lipca. Zapraszamy 🙂