„TRZY SPOJRZENIA”

TRZY SPOJRZENIA

10 lipca 2015 r w Galerii „PeKaP” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa amatorskiego pt. „Trzy spojrzenia”. Autorami prac są: Anieszka Sawko, Monika Studniarz i Andrzej Łada. Wszyscy malarze amatorzy poznali się w kole plastycznym „Graffito” prowadzonym przez A. J. Karpińskiego w WOK „Hutnik”.

Wernisaż rozpoczął się mocnym uderzeniem zespołu „Syjon WWY”, gdzie liderem jest Małgorzata Czajkowska. Ożywione rozmowy o sztuce, przyjazny nastrój i pyszne ciasta … było miło i sympatycznie.

Autorzy prezentują prace wykonane różnymi technikami: pastele, akryl i olej. Tematem są zwierzęta, pejzaże i martwa natura.

Agnieszka Sawko swoje poczynania malarskie zaczynała w grupie „Graffito” prowadzonej przez Adama J. Karpińskiego w domu kultury „Hutnik”. Jest członkiem grupy „7” i stowarzyszenia „Format”. Wzięła udział w dwóch plenerach malarskich w 2014 roku.
-Najbardziej lubię malować farbami olejnymi, cieszę się z każdego nowego obrazu. Zabawne jest to, że zawsze ten ostatni wydaje mi się być tym najlepszym.

Monika Studniarz: „Spotkania w kole plastycznym „Graffito” pod kierunkiem A. J. Karpińskiego dały mi możliwość wyrażania siebie poprzez twórczość. Chęć wypowiedzenia się, powiększająca się wraz z poznawaniem świata poprzez podróże, spotkanych ludzi znalazła ujście w udoskonalaniu się w różnych technikach, takich jak: rysunek, pastele, malowanie olejem. Na płótnach namalowałam martwą naturę oraz postacie, a także inspiracje z fotografii z okolic Wyszkowa.”

Andrzej Łada: „W szkole podstawowej i na różnych koloniach okazywałem się być najlepszym ilustratorem jakiś gazetek ściennych, potem na długo zapomniałem o swoich tzw. talentach plastycznych ,bo w wieku nastoletnim moją pasją było konstruowanie modeli samolotów, latawców itp. Przyszła też wielka miłość do muzyki którą w postaci grania na perkusji uprawiałem wiele lat. Teraz w wieku 50+ spróbowałem coś sobie pomalować i okazało się że daje mi to wielką frajdę i mam ciągle niedosyt tej pasji, bo muszę ją dzielić, niestety z prozą życia codziennego czyli zarabianiem na życie w bardzo mało artystycznym zawodzie.”

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w wydarzeniu oraz Galerii PeKaP i pani Agnieszce Długołęckiej za umożliwienie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy WOK „Hutnik” za plakaty i foldery. Czujemy się zaszczyceni, pomimo specyficznej scenerii poczekalni (trwa remont).

Autorzy / AD

Wystawę można oglądać do końca lipca. Zapraszamy 🙂

 

 


Warning: Undefined array key "preview" in /home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/arscode-social-slider.php on line 57

Facebook

/home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/fblb_slider.php on line 41
false" data-header="
Warning: Undefined array key "ShowHeader" in /home/format/domains/format.wyszkow.org.pl/public_html/wp-content/plugins/arscode-social-slider-free/fblb_slider.php on line 41
false">
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress